انتخاب انجمن ساز ipb یا xenforo بر حسب توسعه پذیری و انعطاف در کدنویسی

وطن وب هاست

fns4565

کاربر
لایک ها
4
وب سایت
www.parvaresheafkar.com
با سلام و احترام

بنده در حال بررسی انجمن سازها هستم که فعلا به این دو رسیدم.

دوست دارم انتخاب دقیقی داشته باشم و انتخابم بر اساس امکانات مفید و فعلی و مسئله مهمتر توسعه پذیر بودن سیستم هست.

در مورد IPB یا IPS بنده جستجو کردم داکیومنتهای خوبی مثل اینکه در سایت اصلی حالا نمیدونم این داکیومنتها برای IPS و نسخه جدید این انجمنساز هم صدق میکنه یا خیر اما به نظر داکیومنتهای خوب داشت.

اما در مورد زنفورو کمی جستجو کردم هنوز داکیومنت کاملی پیدا نکردم اگر چه مثل اینکه توی انجمنشون توضیحات کاملی برای توسعه وجود داره اما خوب داکیومنت جداگانه معمولا چیز دیگری هست.

حالا از دوستانی که تخصص و مهارت کافی در این مورد دارند میخواستم راهنمایی بگیرم به نظرتون کدوم سیستم رو انتخاب بهتری میدونید.

لطفا در مورد هر کدوم از سیستمها اطلاعات دارید ( در مورد برنامه نویسی اونها منظورم ) نقاط قوت و ضعفشون رو بیان کنید.

مثلا من در حال نوشتن یک پروژه پروژه با فریم ورکهای رایج PHP مثل لاراول و یی هستم حالا اگر بخوام یک فروم هم در کنار سیستم اصلی داشته باشم مسلما میخوام ثبت نام و ورود و خروجش با هم هماهنگ و مچ باشند و مثلا اگر سیستم روی دامنه اصلی هستت و فروم توی زیر دامنه اگر شخصی لاگین کرده در سیستم اصلی توی فروم هم لاگین شده باشه یا برعکس !

لطفا راهنمایی کنید چنین حالتی امکان داره یا خیر.

( البته میدونم حتما امکان داره در همه سیستمها تقریبا میشه پیاده کرد اما مسئله راحتی کار و بدون دردسر انجام شدن هست )

اگر مثلا به این طریق نمیشه و به روش دیگه ای میشه لطفا راهنمایی کنید چطوری میشه همچین شرایطی رو ایجاد کرد.

مورد دیگه آیا آی پی بی API داره یا خیر ، زنفور که از پشتیبانی اصلیش پرسیدم نداره.

متشکرم بابت وقتی که میزارید. هر توضیح دیگه ای فکر میکنید مفید هست دریغ نکنید.

OpencartDeveloper

OpencartCms
کاربر
لایک ها
43
وب سایت
opencartcms.org
سلام خدمت شما
IPB که نسل سومش بود که دیگه الان میزان استفاده از اون خیلی کم شده
اما صحبت از IPS هست
شما دوتا راه دارید راه اول اینکه خیلی شیک و مجلسی بیاید لایسنس IPS رو بخرید که اگر بخرید یه سری مزیت ها دارید راه دوم هم اینه که بیاید از نال استفاده کنید
یکی از مشکلات بزرگی که XF داشته که نمیدونم توی نسخه 2 این مورد اصلاح شده میشه به حجم دیتابیس ایراد گرفت که دیتابیس زنفورو خیلی سنگین هست
روند ترجمه و اصلاحات خیلی در IPS بهتر شده و اگر از نسخه نالش هم استفاده کنید برنامه های رسمی خوبی بهتون میده که نمونه اونو جایی نداشتیم.
البته زنفورو خودش تاکید میکنه که من فقط روی خود forum بیشتر مانور میدم
در مورد API هم بله سیستم IPS دارای بخشی به نام API هست
در مورد مقاله ها هم تقریبا در هر دو وب سایت XF و invision Power مقالات زیاده . البته حقیقت برای XF رو من برسی نکردم ولی در invision Power بخش مجزایی داره برای توسعه دهنده ها که درخواست باید بدید
حالا این بسته به انتخاب شما هست که کدوم رو انتخاب کنید چون هر دو سیستم خوب هستن اما سمت سایر سیستمها (مهاجرت دوباره به وی بی)اصلا نرید که پشیمون میشید

بالا